Mockingjay book tag

The-Huner-Games-Mockingjay-symbol

Dzisiaj postanowiłam, że zamiast recenzji całej serii, którą już pewnie dobrze znacie, zrobię tag – Mockingjay Book Tag. Do dzieła!

 1. Ulubiona książka z trylogii - Kosogłos, jedyna książka z całej trylogii, która „powaliła mnie na ziemię i porządnie przeczołgała”. Nigdy nie spodziewałabym się takiego finału całej serii, bardzo smutnego z mojego punktu widzenia.
 2. Jak długo wytrwałabyś na Głodowych Igrzyskach – zapewne nie za długo, jeśli chodzi o arenę z 74. Głodowych Igrzysk to mogłabym przeżyć trochę dłużej, bo stosunkowo szybko biegam i czasami gram w paintball, więc jeśli miałabym dostęp do broni to mogłabym ją wykorzystać, aby jak najdłużej zostać przy życiu.
 3. Jaka dziwna rzecz wydarzyła się w trylogii – śmierć Coin (nowej prezydent Panem), może nie było to dziwne wydarzenie, ale dla większości czytelników pewnie niespodziewane, ja się tego nie spodziewałam
 4. Jak dowiedziałaś się o książkach – opowiedziała mi o tej serii koleżanka i najpierw przeczytałam dwie części, a po mniej więcej roku (czyli teraz) przeczytałam ostatnią część.
 5. Ulubiona postać z książki – moją ulubioną postacią jest Prim, która mimo młodego wieku, poświęca się dla innych, jest pielęgniarką, trochę lekarką i bez wątpienia jest wspaniałą osobą, która kocha pomagać ludziom.
 6. Ulubiony moment w książce - jak Katniss odnajduje Peetę podczas, 74. Głodowych Igrzysk.
 7. W jakim dystrykcie chciałabyś mieszkać - w dystrykcie pierwszym, który zajmuję się kamieniami szlachetnymi i wyrobami luksusowymi.
 8. Najbardziej emocjonujący moment - Kiedy dowiadujemy się kto ma wziąć udział w Głodowych Igrzyskach, za pierwszym razem, gdy Katniss zgłasza się na ochotnika by ratować siostrę oraz podczas jubileuszowych  Głodowych Igrzyskach, gdy dowiadujemy się, że zwycięscy poprzednich Głodowych Igrzysk, muszą wrócić na arenę, po to by kolejny raz walczyć o przeżycie.
 9. Co byś zabrała z domu na arenę - zapewne, coś niewielkiego, co mogłabym tak jak Katniss umieścić na kombinezonie, coś co dawało by mi siłę aby przetrwać i wiązałoby się z tym przedmiotem jakieś ważne wydarzenie z mojego życia.
 10. Jaki najgorszy plan wymyślono w książce - najgorszym planem to zabicie niewinnych dzieci, gdy już Kapitol był zdobyty i śmierć Prim.
 11. Czarny charakter - Prezydent Snow
 12. Na jaki moment czekasz w filmie - na przebieg podróży Katniss i jej drużyny do Kapitolu.

Czekam na wasze odpowiedzi w komentarzach, a jak na razie…

…bądźcie permanentnie zaCzytani i zaKochani

Magdalena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>